Nepodarilo sa pripojit k databáze. Dovolenka na lodi - základné informácie
home
ru
hr
de
en
sk
fórum
partneri
akcie
mail
home
    
 

Dovolenka na jachte, o čom to vlastne je?


Plachetnica môže byť pre vás kompletne zariadeným plávajúcim domom na ceste za dobrodružstvom, za históriou alebo za kultúrou. Výber je už len na vás. Buďme ale konkrétnejší.

Výbava plachetnice


Plachetnice v našej flotile, od francúzskeho výrobcu Jeanneau sú vybavené:
  • tromi dvojposteľovými kajutami v podobe manželských lôžok (plus jednou kajutou s poschodovým lôžkom na Sun Oddysey 43) vrátane posteľnej bielizne
  • dvomi toaletami so sprchou (k dispozícii je studená aj teplá voda),
  • kuchynkou s chladničkou, mrazničkou, plynovým šporákom, plynovou rúrou, nádobami na varenie, taniermi, príbormi
  • salónom (rozumej priestor so stolom a sedačkami) v ktorom je možné ustlať ešte pre 3 osoby,
  • v exteriéri stolom a sedením z tíkového dreva, ktorého vlas zabraňuje pošmyknutiu sa v prípade zvýšenej vlhkosti.
Pre lepšiu predstavu fotogaléria tu.

Plávajúci "dom" je vám teda k plnej dispozícii. Ako sa ale presunúť a kde?

Plavba plachetnicou


Každé plavidlo vedie osoba na to spôsobilá, vlastniaca licenciu na vedenie plavidla - kapitán. Plachetnice sú vybavené motorom značky Yanmar a presun je preto možný aj v prípade slabého vetra.

Miesta, ktoré chcete navštíviť je ideálne dohodnúť s kapitánom na základe aktuálnych meteorologických podmienok a podľa vašich preferencií. Niekto obľubuje navštíviť známe mestá na pevnine, či už Split, Trogir, Šibenik, Makarsku, iný ostrovy s autentickou atmosférou ako napríklad Vis, Korčula, Hvar. Niekto iný zase vyhľadáva pokoj, kúpanie v zátokách, návštevu menších miest až dedín so špecifickým koloritom, spomeňme aspoň Stomorskú, Komižu, Kaprije. Špecifikom pre dobrodruhov ostáva noc na mori, keď loď nie je vyviazaná na móle v prístave ale v zátoke na bójke.

Domovský prístav Primošten


Domovským prístavom našej flotily je Marína Kremík pri Primoštene. Jedná sa o najlepšie chránenú marínu v Chorvátsku od poveternostných vplyvov. Mestečko Primošten sa nachádza 3 minúty autom od maríny, prípadne 60 minút pešo pozdĺž pobrežia. Poskytuje pláže, reštaurácie, bary, obchodíky so suvenírmi, známu diskotéku na chorvátskom pobreží - Auróru.


Pohľad na mestečko Primošten.

Pár dobrých rád a zvykov pre jachtárov

  • Počasie na mori sa dá prirovnať k počasiu v Tatrách. Na týždňovú dovolenku v Tatrách si vždy pribalíte do ruksaku okrem krátkeho trička aj nepremokavé oblečenie. Rovnako je to aj na mori. Odporúčame preto mať k dispozícii teplé a nepremokavé oblečenie aj v letných mesiacoch.
  • Stravovanie je ideálne zabezpečiť kolektívne.
  • Jachtárskym zvykom je postarať sa o dopravu kapitána do Chorvátska a stravovanie kapitána na mieste.
  • Na lodi sa chodí na boso alebo v topánkach s podrážkou, ktorá nepíše.

Cena prenájmu plachetnice


Plachetnice prenajímame na 1 týždeň od piatku poobedia do piatku doobeda (pokiaľ nie je dohodnuté inak.) Nalodením v piatok sa vyhnete zhustenej premávke na diaľnici počas letných mesiacov a rovnako môžete profitovať z prázdnejších tranzitných prístavov v sobotu, kedy má nastavenú výmenu turnusu väčšina charterových spoločností. Cenník nájdete na web stránke spoločnosti, tu. V cene je zahrnuté aj vystavenie crewlistu (rozumej menný zoznam pasažierov potrebný na vyplávanie potvrdený orgánom Ministerstva pomorstva, prometa i infrastrukture na miestnom kapitanáte) a gumený člen, na ktorý si môžete prenajať motor. Ďalšie náklady predstavuje spotreba nafty, poplatky v prístavoch, pobytová taxa a záverečné upratovanie lode.

Môžete nás kontaktovať aj prostredníctvom nášho e-mailového internetového formulára. Vyplnenie všetkých políčok je povinné. Bezpečnostný kód
Kontrolný obrázok
 Opíšte bezpečnostný kód:


Newsletter
Pokiaľ máte záujem o zasielanie noviniek a akcií, zadajte váš e- mail

AKCIE   |    PRENÁJOM LODÍ   |    NAŠA FLOTILA   |    CHARTER MANAGEMENT   |    KURZ JACHTINGU   |    SKIPPER   |    TEAM BUILDING   |    KONTAKT

Počet prístupov: 1, online: 1                   © 2004 - 2017 Felyma Yacht, s.r.o., Zvolen, Slovakia. All rights reserved. Webdesign & code by: haaspress


Spoločnosť ForDom s.r.o.
dodáva nízkoenergetické a pasívne montované rodinné domy celostenovej sendvičovej konštrukcie, krovy, nosné konštrukcie zastrešenia, výrobné haly, špeciálné drevené konštrukcie a iné energeticky úsporné montované stavby.