Nepodarilo sa pripojit k databáze. Kapitánske kurzy a kapitánske skúšky v Chorvátsku
home
ru
hr
de
en
sk
fórum
partneri
akcie
mail
home
    

 

 Základné informácie

 Cenník kurzu

 Prihláška do kurzu


 Literatúra

Kurz námorného jachtingu


 Kurz jachtingu je určený úplným začiatočníkom, ktorí nevlastnia žiadnu licenciu na vedenie rekreačného plavidla po mori.

 Počas kurzu sa účastník pripraví na skúšku z teórie potrebnú na získanie kapitánskeho preukazu a naučí sa samostatne viesť loď za bežných podmienok, do ktorých sa môže počas plavby dostať.

 V teoretickej časti sa učí navigácia, značenie námorných ciest (IALA), meteorológia, obsluha elektronických prístrojov a vysielačky. Nezabúda sa ani na námorné právo, pravidlá pre zabránenie zrážkam na mori (COLREG), bežnú údržbu lode a iné.

 V praktickej časti výuky sa precvičujú znalosti získané v časti teoretickej. Ďalej sa na mori precvičuje manévrovanie v prístave, vyväzovanie plachetnice, kotvenie v zátokách, plavba na otvorenom mori.

 Kurz je ukončený teoretickou skúškou, ktorá sa skladá na Chorvátskom kapitanáte pred komisiou menovanou Ministerstvom námorníctva, dopravy a spojov Chorvátskej republiky.

Čo je potrebné pre vystavenie preukazu


Vek nad 16 rokov, platný pas + fotokópia jeho poslednej strany, 2 farebné fotografie pasového formátu

Čo si vziať na kurz námorného jachtingu


Naše lode sú plne vybavené, takže účastník potrebuje iba veci osobnej potreby. V letných mesiacoch je more ideálne na kúpanie, takže netreba zabudnúť plavky a dobrý krém na opaľovanie. V prípade veterného počasia je vhodný teplý sveter a ľahká vetrovka, dôležitá je čiapka. Nutné je pribaliť si aj nepremokavé oblečenie s kapucou alebo pláštenku. Na lodi sa zásadne používa obuv so svetlou podrážkou. Na lodi je k dispozícii plne vybavená kuchyňa (nádoby na varenie, taniere, príbor) s mikrovlnkou, WC so sprchou, studená a teplá voda.

Termíny kurzov námorného jachtingu


Aktuálne termíny kurzov sú uvedené na webovej stránke v červenom panely pod logom spoločnosti Felyma yacht v časti "TERMÍNY".

Môžete nás kontaktovať aj prostredníctvom nášho e-mailového internetového formulára. Vyplnenie všetkých políčok je povinné.



 Bezpečnostný kód
Kontrolný obrázok
 Opíšte bezpečnostný kód:


Newsletter
Pokiaľ máte záujem o zasielanie noviniek a akcií, zadajte váš e- mail

AKCIE   |    PRENÁJOM LODÍ   |    NAŠA FLOTILA   |    CHARTER MANAGEMENT   |    KURZ JACHTINGU   |    SKIPPER   |    TEAM BUILDING   |    KONTAKT

Počet prístupov: 1, online: 1                   © 2004 - 2017 Felyma Yacht, s.r.o., Zvolen, Slovakia. All rights reserved. Webdesign & code by: haaspress


Spoločnosť ForDom s.r.o.
dodáva nízkoenergetické a pasívne montované rodinné domy celostenovej sendvičovej konštrukcie, krovy, nosné konštrukcie zastrešenia, výrobné haly, špeciálné drevené konštrukcie a iné energeticky úsporné montované stavby.